Záblesky vzpomínek

4. září 2017 v 19:12 | Eva |  Sny
Dneska to bylo hodně zvláštní. Celý den přemýšlím nad významem snu, ale neumím si to vysvětlit. Jen za jednu věc jsem ráda, stále si přesně pamatuji její hlas.

Celá rodina jsme se někam chystali. Já se sestrou jsme držely pospolu, mamka na nás čekala a snažila se nás popohnat. Tátu jsem neviděla, ale podvědomě jsem věděla, že už je na místě a je naštvaný.
Ani jsem netušila, kam přesně jdeme, jen jsem cítila tátovu zuřivost. Vlastně si nejsem jistá, jestli to bylo opravdu z něj. Ale amosféra byla napjatá.
Došli jsme na místo a my si se sestrou sedly na jeden hrob. Rozhlížela jsme se okolo. Bylo tady hodně lidí, ale tváře jsem neporovnávala. Všichni buď stáli, chodili okolo nebo seděli na hrobech jako my. Zuřivá atmosféra ustála a zavládla mnohem klidnější. Spíše slavnostnější atmosféra. Vypadalo to, jakoby se slavily Dušičky, ale v jiném stylu, než jak je známe. Pak jsem si všimla jedné zvláštní věci.Přímo před námi byl hrob daleko větší a krásnější než ty okolo. Měl krásný tvar listu a byl vyšší než člověk. Jen byl obalený alobalem, aby se chránil, a stálo u něj nejvíce lidí. Na desce bylo mě moc dobře známé jméno a u něj fotka. Zvedly jsme se a šly blíže. Když jsme přicházely, rozplakaly jsme se. Ostatní nás sledovali a čekali, co uděláme. Nějakou dobu jsme se jen dívaly na ten hrob, vzala jsem uschlou kytici a zavěsila ji na desku vedle fotky a jména. Když jsem ji tam věšela se slzami v očích, uslyšela jsem větu. Už si ji přesně nepamatuji. Znělo to jako Dobré ráno nebo Děkuji. Lekla jsem se a rozbrečela ještě víc, když mi došlo, čí to byl hlas. Podívala jsem se na mámu, která stála naproti mě a s ještě silnějším pláčem jí řekla ´Já ji slyšela! Zrovna ke mně mluvila!´ Byla jsem z toho celá nesvá a zároveň jsem měla radost, že se mi připoměla.

Odpoledne jsem se musela stavit na hřbitov. Neměla jsem u sebe ani zapalovač ani svíčky, abych je mohla zapálit. Zkrátka jsem si tam jen sedla a popovídala si.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama