Ty si myslíš, že jsi nahraditelná?!

17. srpna 2017 v 12:49 | Eva |  Úvahy
Přesně takovou otázku ke mně dnes pronesl můj otec během naší diskuze o mé práci. Když jí vyslovil, nebrala jsem to vážně, odešla jsem do pokoje a chystala se k práci, kterou mám rozdělanou už pěkně dlouho. Jeho otázka mi ale utkvěla v paměti a přehrávala se mi v mysli pořád dokola. Vybavila jsem si situaci, kdy jsem přesně tu samou otázku slyšela poprvé.
Bylo to v práci. Povídaly jsme si s kolegyní a řešily, kolik máme směn. Najednou mi začala starostlivě vyčítat, že jsem v té práci příliš často beru náhradní směny a měla bych trochu zvolnit a nechat si nějaký ten čas sama pro sebe.
"No jo, jenže kdo to tady za mě vezme. Je tady spousta nováčků a málo lidí, kteří to místo mě zvládnou bez problémů."" A ty si myslíš, že jsi nahraditelná?" pronesla ke mně. Na chvíli jsem se zarazila a nevěděla, co odpovědět. "Ne, nemyslím." "Tak vidíš, vykašli se na ně. Oni se s tím nějak poperou."

Zrovna sedím v pokoji. Mám jít dnes do práce, ale kvůli nemoci nemůžu, a přemýšlím, jak to tam beze mně zvládnou a jak moc na mě budou naštvaní, že jsem odvolala už třetí směnu během týdne. Nejraději bych porušila zákaz od doktorky, ale ten strach, že by z toho byl problém, je větší.

Tak tady jen sedím a přemýšlím. Opravdu mi to stojí za to? Zničit si zdraví, nejen fyzické, ale i psychické. Od té doby, co pracuji, se mám sice lépe finančně, ale nepamatuji si, kdy jsem naposledy byla jen tak na procházce se psem v přírodě. Což jsem vždycky milovala. Na jednu stranu jsem poznala spoustu skvělých lidí a když jsem měla smutnou náladu, práce mi pomáhala soustředit se na něco jiného a nemyslet na to. Jenomže taky od té doby, co mám práci, nestíhám věci do školy nebo na ně v horším případě zapomínám. Svůj čas prostě přizpůsobuji práci.

Říkám si, že to, proč mi to řekli dva lidé během krátké doby, není jen tak. Asi ví, proč mi to řekli.
Když mě někdo upozorní na to, abych myslela na své zdraví, mávnu nad tím jen rukou a pomyslím si vždyť já tak často nemocná nebývám, nemám se čeho bát. Ale kolik lidí si něco takového říkalo a pak přišla krutá rána.

Ne nadarmo se říká, že zdraví máme jen jedno. A život taky. Tak proč si ho neužít pořádně a nedělat to, co nás baví a dělá nás šťastnými?!

Ano, nejsem nahraditelní! A to je právě ten důvod, proč by jsme si měli užívat každého momentu. Radovat se z maličkostí!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama